E-ticaret ile internetten ürün satmak isteyen işletmeler e-ticaret sitelerini kurarken e-ticaret paketi seçmektedir. Bazı işletmeler ihtiyaçlarına yönelik e-ticaret paketlerini seçebilirken bazı işletmeler ise bu seçimi yaparken zorlanmaktadır. Çünkü işletmelerin e-ticaret paketi seçerken dikkat etmesi gereken birçok önemli nokta bulunmaktadır. Gelin şimdi hep beraber bunlara bir göz atalım.

E-ticaret paketi seçerken dikkat edilmesi gerekenler arasında ilk sırada yer alan unsur e-ticaret alt yapısı ve çalışılacak yazılım firmasıdır. E-ticaret paketi seçmeden önce işletmeler firmaları yakından tanımalı ve referanslarını kontrol ederek bir seçim yapmalıdır.

E-ticaret paketleri içerisinde bulunan database, web alanı, hosting, e-mail adresleri, ala adı, ürün sayısı gibi temel özellikler göz önünde bulundurulmalıdır.

Güvenilir bir e-ticaret sitesi yaratmak için SSL Sertifikası, Güven damgası, 2 faktörlü kimlik doğrulaması ve 3d Secure ile ödeme yapma yöntemlerinin e-ticaret paketleri içerisinde yer alması gerekir.

Çalışacağınız e-ticaret alt yapısı sağlayıcı firmanın işletmenize özel indirimli kargo anlaşmaları sunması önemlidir.

Sanal pos, Pazaryeri, Kargo, Muhasebe, Santral ve XML tedarikçi entegrasyonu gibi e-ticaret firmaları için önemli olan entegrasyon türlerinin e-ticaret paketleri içerisinde bulunması gerekir.

E-ticaret sitelerinin profesyonel bir şekilde tasarlanması gerektiği için e-ticaret paketleri içerisinde yer alan tasarım özelliklerine de önem verilmesi gerekir. İşletmelerin genel olarak premium konsept temalar, responsive tasarım özellikleri, sayfa hızlandırma, ürün sayfası, ödeme sayfası vb sayfa tasarım özelliklerini göz önünde bulundurması gerekir.

E-ticaret paketiniz içerisinde yer alan SEO özelliklerini göz önünde bulundurmalı ve SEO çalışmalarınızı kolaylaştıracak e-ticaret paketlerini seçmeye özen göstermelisiniz.

Dijital pazarlama çalışmaları yapmanızı sağlayacak toplu e-mail ve sms gönderme, süreli popup gösterimi, otomatik kampanya yönetimi gibi önemli modüllerin e-ticaret paketleri içerisinde yer alması gerekir.

Dijital pazarlama çalışmalarınızı kuvvetlendirecek facebook ve Google ads dönüşüm izleme modülleri e-ticaret paketiniz içinde yer almalıdır.

E-ticaret Paketi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler arasında yer alan en önemli unsurlar bunlardır. Sizler de bunları göz önünde bulundurarak e-ticaret paketinizi seçebilir ve e-ticaret sektöründe doğru adımlar atabilirsiniz.